mashkah

משכנתאות

יועצי המשכנתאות שלנו מביאים משב רוח רענן וחדשני. הצוות שלנו יעזור לך ולמשפחתך, באחד הצעדים הכלכליים הגדלים ביותר שתבצעו. היועצים שלנו מתחייבים לתת לך ערך מוסף משמעותי, באופן מקצועי, שקוף, אמין וללא תלות. בין אם מדובר על משכנתא חדשה או מחזור משכנתא קיימת, אנחנו נעשה מעל ומעבר על מנת להבטיח את שביעות רצונך המלאה.


ראשית המלצותנו הן– הגדלת החשיפה לשוק ההון, הקדמת תשלומי משכנתא וקיבוע ריביות במסלולים הקבועים. כמו כן, המנעות מחשיפה להצמדת מדד, דולר והקטנת החשיפה לפריים.

מבחינת קהל הרוכשים, יש לבצע בדיקה מעמיקה של "מבצעים" שמציעים הקבלנים בדמות תשלום החלק העיקרי של הכסף עם מסירת הדירה. במידה ועלויות המימון של הקבלנים יעלו עם עליית הריבית, הם ינסו למצא דרך לגלגל את העלויות על הרוכש. חשוב לוודא שלא מדובר על מבצע שלבסוף יעלה הרבה מאוד כסף.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

"מה יקרה עם הדולר?"  - את מי זה מעניין?  אז זהו, שמעניין גם מעניין . כמה מילים על ההתפתחות המשמעותית ביותר השנה – שלא מעניינת את האדם הממוצע אבל תשפיע עליו כנראה יותר מכל, או במילים אחרות: "איך ההתפתחות בשווקים תשפיע על הכיס ועל משק הבית שלי??"

אז ניתן לומר שהנשיא הנבחר של ארה"ב לא ממתין ל-100 ימי החסד וכבר מתחיל לעבוד ובמרץ. מאז הושבע ביום שישי לפני כשבועיים וחצי החל הנשיא לתבוע את חותמו שכנראה יאפיין את כל הקדנציה הנוכחית. חתימה על צווים האוסרים זמנית כניסה של אזרחים ממדינות מעודדות טרור, בניית החומה מול מקסיקו, הדחת שרת המשפטים הזמנית על אי יישור קו עם המדיניות החדשה ומינוי שופט פדרלי לבית המשפט העליון.

גלונים של דיו נשפכו בנסיון לצייר את דמותו של הנשיא החדש בסיוע הפגנות ותקיפה ישירה באמצעי התקשורת אבל עם דבר אחד חייבים להסכים, והוא שהנשיא החדש שולט היטב במטרית המשילות או לפחות מחזיק באנשים הנכונים היודעים את העבודה היטב.

מבחינה כלכלית, אין עדיין התווית דרך רשמית ולא בוצעו צעדים או פעולות משמעותיים. אך אם טראמפ ימשיך בקו הקיים, לא מן הנמנע שנראה את ג'נט ילן, נגידת הבנק המרכזי בארה"ב, מתחילה לשלוח קו"ח בנסיון לחפש עבודה חדשה.

טראמפ תומך נלהב של העלאת ריבית מהירה, במקביל למיסוי תאגידים מעבר לים שמצאו מקלטי מס נוחים ולא משלמים מיסים בארה"ב, הורדת מיסים לכולם וסגירה של פרצות המס הקיימות, מיסוי גבוה יותר לעשירים והשמדת תוכנית "אובמה–קר" כליל. מהלכים אלו כנראה יכניסו כסף לקופת ארה"ב, יעודדו משקיעים (עליית ריבית והורדת המיסים המשולמים), ייצרו עוד מקומות עבודה חדשים בארה"ב ויגרמו לרווחה כלכלית בקרב כלל אזרחי ארה"ב.

עליית הריבית והתחזקות הכלכלה האמריקאית יגרמו לזרימת משקיעים לתוך ארה"ב ורכישת דולרים ומתוך כך, עלייה בביקוש לדולרים, עלייה במחיר הדולר והתחזקות הדולר.

מבחינת השוק הישראלי:

התחזקות דולרית פירושה עליית מחירים במוצרים המיובאים והגדלת ההוצאה החודשית. מנגד, התחזקות דולרית היא סימן טוב מאוד לייצוא ולהכנסות מייצוא. התייקרות מחירים פירושה אינפלציה עולה- מדד עולה-ריבית עולה, כדי לרסן אינפלציה.

לעליית הריבית בארץ משוועים לא רק נגידת בנק ישראל, אלא גם הממשלה ושר האוצר המקווים לעלייה בשווקים, פינוי אלטרנטיבות השקעה ויציאה של משקיעי הנדל"ן לכיוון שוק ההון והגברת ההיצע בשוק הדיור.

עם עליית הריבית יש לשים לב כי גם ריבית המשכנתאות תעלה בצורה משמעותית. המסלולים הצמודים לדולר יהיו חשופים לעלייה בשער החליפין וכן המסלולים הקבועים, המשתנים וכן הפריים. לא מן הנמנע שבנק ישראל יחל  להסיר חלק מההגבלות על בניית תמהילים  ואולי יהדק את מדיניות הקצאת ההון על מתן הלוואות, אך עוד חזון למועד.

נשמח לעמוד לרשותכם בפגישת ייעוץ ראשונית, ללא כל התחייבות.

שם מלא:

טלפון:

אימייל:

הודעה:
Please let us know your message.

inside image en